Ponzio Polska Systemy Aluminiowe
Ponzio Polska
Systemy okienno - drzwiowe
Systemy fasadowe
Systemy przesuwne
Systemy przesuwne

Konsultacje dla młodych architektów

Dzień Młodego Architekta zorganizowany w dniu 16 maja w warszawskim Multikinie przez czasopismo Builder wraz z Ponzio i pozostałymi partnerami strategicznymi Konkursu dla Młodych Architektów zgromadził ponad 600 uczestników.
Bogaty program warsztatów zawierał zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, prowadzone przez wyśmienitych architektów i inżynierów (3 wykłady, 5 case studies, blok ćwiczeń BIM).
Oprócz zajęć akademickich, uczestnicy warsztatów mieli dostęp do najnowszych technologii oferowanych przez firmy z branży budowlanej współtworzące warsztaty edukacyjne.
Na stoisku doradców technicznych z Ponzio można było obejrzeć modele konstrukcji fasadowych, okiennych i „łamaczy światła” (system przeciwsłoneczny Ponzio Sun Protect), obejrzeć przykłady realizacji ciekawych obiektów, jak też zadać szereg pytań. Młodzi ludzie, często pierwszy raz zderzający się z tematyką stolarki aluminiowej, szukali ogólnej wiedzy na temat aluminium i szkła, natomiast bardziej zaawansowani technicznie w rozwiązaniach fasadowych, zadawali pytania dość precyzyjne. Dotyczyły one m.in. maksymalnych przeszkleń dla kwater stałych w systemach fasadowych, czy gabarytów przeszkleń okienno-drzwiowych. Istotnym zagadnieniem okazała się również możliwość sterowania żaluzjami Ponzo Sun Protect w połączeniu ze stacją pogodową i czujnikami znajdującymi się wewnątrz pomieszczeń.
Rozmowy pozwoliły zaobserwować, iż wielu studentów pomimo młodego wieku często już pracuje w biurach architektonicznych, gdzie szlifują swój wymarzony zawód.
Pierwsze warsztaty za nami. Na kolejne zapraszamy po wakacjach. Dzień Młodego Architekta odbędzie się 23 października, dodatkowo zachęcamy do korzystania ze strony www.ponzio.pl gdzie można znaleźć materiały do projektowania, realizując zadania konkursowe.