Ponzio Polska
Systemy okienno - drzwiowe
Systemy fasadowe
Systemy przesuwne
Systemy przesuwne

TOP Builder 2019 – nagroda dla drzwi z płaszczem pływającym Ponzio PE78NHI

System drzwi z płaszczem pływającym Ponzio PE78NHI został wyróżniony przez Kapitułę konkursu TOP Builder tytułem i statuetką w kategorii: „Nowość i innowacja roku”. Nagrody zostały przyznane 21 marca w oddziale warszawskiego SARP - w Pałacu Zamoyskich.

Ponzio PE78NHI – to wariant systemu PE78NHI przeznaczony do wykonywania drzwi o specjalnej konstrukcji. Zastosowanie dedykowanego do rozwiązania profilu kompensującego w zewnętrznej komorze skrzydła drzwiowego pozwala na znaczną redukcję odkształceń skrzydła pod wpływem skrajnych temperatur (tzw. efekt bimetalu), przy jednoczesnym zachowaniu parametrów izolacyjnych drzwi na najwyższym poziomie.
System jest przeznaczony do wykonywania drzwi zewnętrznych o dużych gabarytach w nowoczesnych budynkach, których użytkownicy kładą nacisk zarówno na wysoką izolacyjność termiczną, jak i doskonałe funkcjonowanie – płynne otwieranie i zamykanie drzwi niezależenie od temperatury oraz warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Taka konstrukcja przyczynia się pośrednio również do ograniczenia strat ciepła w pomieszczeniach.
Szereg badań przeprowadzono w renomowanych instytutach zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Między innymi:

  • Parametry fizyczne określono zostały określone w niemieckim IFT ROSENHEIM;
  • Parametry mechaniczne w ITB (Instytut Techniki Budowlanej)
  • Odporność na włamanie w IMP (Instytut Mechaniki Precyzyjnej)

Rozwiązanie to cieszy się szczególnym zainteresowaniem zwłaszcza u odbiorców w krajach Europy Zachodniej, gdzie głównym kryterium użytkowników jest jak najwyższa funkcjonalność.